Zostań Mentorem Erasmusa!

Zachęcamy wszystkich studentów Politechniki Gdańskiej do wzięcia udziału w programie MENTOR na semestr letni roku akademickiego 2016/2017.

_______________________________________________________________________

Jesteś osobą otwartą i komunikatywną?

Chcesz poznać ludzi z całej Europy a przy tym dobrze się bawić ?

Nie musisz w tym celu wyjeżdżać za granicę. Wystarczy, że jesteś osobą otwartą i znasz jakiś język obcy w stopniu komunikatywnym, a możesz świetnie się bawić z Erasmusami – studentami, którzy właśnie Polskę wybrali jako kraj, w którym przez semestr.

Możesz też po prostu podszkolić swój język obcy i przełamać barierę językową... taki native speaker to najlepsza opcja !

_______________________________________________________________________

Mentor, kto to taki ?

To student uczelni, na której będzie się uczył Erasmus i osoba która ma się stać swego rodzaju przewodnikiem dla studenta zza granicy.

Podstawowym zadaniem każdego Mentora jest wprowadzenie Erasmusa w życie akademickie. Otrzymasz jego e-mail, skontaktujesz się z nim, ustalacie datę przyjazdu, odbierasz go z dworca/lotniska, prowadzisz do miejsca zamieszkania oraz biura Erasmus Student Network. Dobrze jest także pokazać mu jego wydział, gdzie ma się uczyć. Być może obowiązkiem Mentorów będzie również pomoc w znalezieniu mieszkania dla podopiecznych, z naszym wsparciem. Tyle podstawowych obowiązków.

Reszta to już Wasza obopólna inicjatywa, możecie połazić po knajpach, zwiedzić muzea, galerie, iść na imprezy – szczególnie te organizowane przez ESN!

Praca Mentorów sprowadza się do tego, by Erasmusi poczuli się jak u siebie w domu:

  • Rozmowy na temat zamieszkiwanych krajów, różnic kulturowych, ale również o spojrzeniu na życie młodych obcokrajowców i Polaków to bezcenne doświadczenia. To zadziwiające jak wiele można się od siebie nauczyć.
  • Wspólne zwiedzanie miasta i poznawanie życia studenckiego. Nie zawiedziesz się, a kto wie – może sam zapragniesz wyjechać i zostać Erasmusem?

Więcej informacji: Mentor krok po kroku

NIE ZASTANAWIAJ SIĘ DALEJ..

Wypełnij ankietę zgłoszeniową i dołącz do grona MENTORÓW !

_______________________________________________________________________

    * Aplikacja zgłoszeniowa

    * W razie pytań/wątpliwości śmiało piszcie !

            --> mentor.gdansk.esn@gmail.com

 

#THISisESN #ESNgdansk