Discover Europe

Discover Europe to okazja do tego, aby poszerzyć swoje horyzonty podczas bliskiego kontaktu z fotografią. Ten niezwykły konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych zdjęć przedstawiających Polskę oraz inne kraje europejskie, nadesłanych przez studentów z całego kontynentu. Etap finałowy odbywa się co roku w maju w Warszawie.

Konkurs ma charakter ogólnoeuropejski przez co stwarza możliwość nawiązania międzynarodowego dialogu pomiędzy uczestnikami, którzy publikując  swoje zdjęcia prezentują własne spojrzenie na różnorodność kultury poszczególnych krajów, łamią stereotypy oraz uprzedzenia.  Idea konkursu opiera się na możliwości pokazania poprzez zdjęcia piękna Europy, jej tradycji i zwyczajów, dzielenia się doświadczeniami z podróży czy też wszelakich wyjazdów na wymiany zagraniczne. Konkurs jest także niezwykłą okazją na rozwój i doskonalenie umiejętności fotograficznych dzięki prowadzonej na naszej stronie internetowej Szkoły Fotografii Discover Europe będącej wynikiem współpracy z fotografami z całej Polski.

W 2013 roku Discover Europe został doceniony na arenie europejskiej grantem przyznanym przez Parlament Europejski oraz Fundacje Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego w Akwizgranie. Były przewodniczący parlamentu europejskiego Hans-Gert Pöttering o Discover Europe: „Konkurs Discover Europe pozwala skoncentrować młodzieńczą kreatywność i wyobraźnię na naszej wspólnej Europie. Pokazuje, że Europa jest naszym domem i że w całej różnorodności są wartości, które nas łączą".
 

Kategorie konkursowe:

Citizen of Europe "Obywatel Europy" - zdjęcia przedstawiające rozmaite oblicza Europejczyków

Discover Nature "Odkryj naturę Europy" - zdjęcia przedstawiające piękno nautry oraz krajobrazy kontynentu europejskiego

Discover Architecture "Odkryj architekturę Europy" - zdjęcia przedstawiające unikalne miejsca, które skrywa w sobie Europa

Pamiętaj, że każde zdjęcie traktowane jest indywidualnie. Możesz zgłosić 6 zdjęć do jednej kategorii lub zgłosić zdjęcia we wszystkich kategoriach.

Podczas etapu centralnego wyłonione zostaną 3 zdęcia z każdej kategorii konkursowej. Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy zostaną zaproszeni na uroczystą Galę Finałową, która odbędzie się w Warszawie. W czasie Gali przewidziany jest także wernisaż nagrodzonych prac, bankiet oraz występ artystyczny.

Znajdź nas na facebook'u https://www.facebook.com/Discover.Europe

Oficjalna strona projektuhttp://www.discovereurope.esn.pl/

Aktualna edycja trwa do końca marca 2019 r.